Tvořivá kavárna Tvoje dílna

Kavárna, kde najdete naši kávu. Naši kávu zde ochutnáte jak v podobě espressa a nápojů z něj vycházejících tak i v lahodné podobě kávy připravené filtrovanou formou. Jedna káva a tak rozdílné chutě, měli jste již možnost této zkoušky? 

Kávu od nás zde máte možnost i zakoupit a využít tak té jedinéčné možnosti " očuchat" tu co bude ta pravá :-)

V kavárně Tvoje dílna navíc najdete domácí dezerty, potěšení z tvoření, semestrální kurzy, možnost pořádat narozeninové oslavy a především místo pro relaxaci a nutnost užít si každý okamžik.


» AEROPRESS
Aeropress

Poměrně nový vynález, který minimalizuje dobu přípravy. Výsledná chuť kávy z aeropressu je téměř to nejlepší, čeho lze dosáhnout v laických podmínkách, na kávu je při extrakci vyvinut i jistý tlak, tudíž by chuťové spektrum mělo kopírovat přesně to, co se v mleté kávě nachází. Jako vedlejší produkt designu (v dobrém slova smyslu) je fantasticky jednoduché čištění, jež nezabere více jak 10 vteřin – po extrakci se jen sejme bajonetový plastový filtr a píst se domáčkne, čímž vypadne použitý papírový filtr i zmáčknutá kávová sedlina. Těsnění pak stačí jen opláchnout teplou vodou a otřít.

Postup klasický

Píst vytáhněte úplně z komory. Na ní nasaďte bajonetový uzávěr s propláchnutým papírovým filtrem, postavte na šálek, vsypte odměrku kávy, zalijte horkou vodou (93 °C, jako vždy), nechte extrahovat 10 vteřin, promíchejte. Nasaďte píst s gumovým těsněním a opatrným konstantním tlakem vytlačte extrakt do šálku.

Postup obrácený

Píst vytáhněte až na konec, otočte bajonetem nahoru, odšroubujte plastové víčko, vsypte odměrku kávy, zalijte horkou vodou (93 °C, jako vždy), nechte extrahovat deset vteřin, promíchejte, založte propláchnutý papírový filtr, zavíčkujte, otočte na šálek bajonetem dolů a pomalu protlačte.

  • Mletí kávy: jemné
  • Doba přípravy: < 1 minuta
  • Cena za prostředek: ~ 800 Kč

Na co hledět:

  • dostatek papírových filtrů do zásoby
  • stlačovat opatrně

 

Návod převzat ze stránek Piccolo neexistuje
ZjI4NjBhY